NAŁĘCZÓW

My zapewniamy komfortowe pokoje, a Nałęczów różnorodne atrakcje!

Pensjonat Samoniówka https://meteor-turystyka.pl/samoniowka-naleczow,naleczow.html znajduje się w uroczej miejscowości Nałęczów. Oferujemy noclegi w samym centrum tego uzdrowiskowego miasta. Każda spędzona tu chwila sprawia, że zmęczony zgiełkiem wielkiego miasta turysta, odnajduje spokój i wyciszenie. Ponadto może w czasie pobytu zadbać o swoje zdrowie, korzystając z zabiegów oraz gabinetów odnowy biologicznej. W naszej willi doskonale Państwo odpoczną! Zachęcamy do spędzenie urlopu w jednym z naszych pokoi lub apartamentów.

Nałęczów leży w województwie lubelskim i jest jednym z najstarszych uzdrowisk w Polsce. W znajdujących się tu sanatoriach znajdą Państwo zabiegi związane z kardiologią oraz układem ruchu. Wszystkich, pragnących zadbać o swoje zdrowie zachęcamy więc do przyjazdu! Centralnym punktem miasta jest Park Zdrojowy o powierzchni 25 hektarów. Znajduje się w nim staw oraz historyczna zabudowa, której zwiedzanie na pewno umili Państwu pobyt. Wśród zabytków wartych odwiedzenia są  sanatorium „Książę Józef”, pałac Małachowskich,  Werandki, Domek Gotycki oraz Stare Łazienki.

Nałęczów i jego okolice oferują wiele innych atrakcji, do korzystania z których gorąco Państwa zachęcamy. Oto niektóre z nich:

 • Szeroka gama zabiegów leczniczych w Uzdrowisku Nałęczów oraz sanatoriach branżowych. (5 min drogi)
 • Gabinety kosmetyczne i odnowy biologicznej (najbliższy 2 min drogi).
 • Kompleks basenowo-rekreacyjny „Atrium” (7 min drogi).
 • Stok narciarski w Rąblowie z wypożyczalnią sprzętu (9 km) i Kazimierzu Dolnym.
 • Pełnowymiarowy basen pływacki z brodzikiem dla dzieci w Poniatowej (16 km).
 • Wycieczki po Nałęczowie bryczkami lub wozami terenowymi.
 • Wycieczki do pobliskich atrakcji turystycznych: Kozłówka (siedziba Zamoyskich z bogatymi zbiorami malarstwa, mebli i przedmiotów codziennego użytku), Czarnolas (dom rodzinny J. 8. Kochanowskiego), Kazimierz Dolny (siedlisko artystów polskich), Janowiec ( zamek nad Wisłą oraz dwór szlachecki z wozownią), Lublin (miasto wojewódzkie), Puławy (Pałac i park Czartoryskich).
 • Spacery po Nałęczowskim Parku Zdrojowym. (2 min drogi).
 • Jaskinia solna (3 min drogi).
 • Wycieczki rowerowe (możliwość wypożyczenia rowerów, najbliższa wypożyczalnia 3 min drogi)).
 • W pobliżu możliwość jazdy konno.
 • Wieczorki taneczne organizowane przez Uzdrowisko Nałęczów w Atrium,
 • Restauracje, min: Przepióreczka, Zabytkowe Podziemia, Roko, Patataj, Ormonde Resort, Filiks,  Willa Wołyń, Energetyk i Aurelia. (najbliższa 2 min drogi).

Nałęczów

„Rześką wiosną znowu chętnie powitam Nałęczów – Wyspę Miłych doznań – Wspomnień, urokliwą oazę świeżej, wonnej zieleni i ptasich chorałów…

Zaś upalnym latem poddam się oszałamiającym, miodnym zapachom kwitnących lip, jak w wersach:

W lipcu Nałęczów jest urzekający

lipą pachnący, pszczołami brzęczący…

W woni i szeleście opadających liści, w barwach dywanów nałęczowskiego parku, gdy chłonę jesienne tchnienie Natury, miejsce to pozwala się zastanowić i zadumać nad nieuchronnym cyklem przemijania…

Z mroźnym podmuchem zimy dane mi będzie cieszyć się tańcem iskrzących śnieżynek w romantycznej poświacie latarń…?

Każdą porą roku Nałęczów promienieje pełnią swoistego uroku…”

Anna Rywacka-Szafran „Nałęczowskie impresje” Wydawnictwo Miniatura 2010

BLOG ŚNIADANIOWY
rezerwacja