Regulamin willi Samoniówka

Nałęczów jest miejscowością uzdrowiskową, w której każdy z nas pragnie przede wszystkim wypocząć i odzyskać zdrowie. Konieczne jest więc przestrzeganie pewnych zasad, które zostały stworzone dla komfortu oraz spokoju wszystkich przebywających w naszym pensjonacie. Bardzo ważne jest dla nas także środowisko naturalne, o które dbamy wspólnie z gośćmi przestrzegając zasad zawartych w Polityce Środowiskowej.

Prosimy o zapoznanie się oraz przestrzeganie zasad panujących w naszym domu.

Formalności:

 1. W związku z obowiązkiem prowadzenia książki meldunkowej, oraz rozliczania opłaty klimatycznej, bardzo prosimy o okazanie po przyjeździe dowodu tożsamości oraz uregulowanie należności.

 

Ogólne informacje:

 1. Doba hotelowa rozpoczyna się o godzinie 15.00 i kończy o godzinie 12.00.
 2. Pora nocna zaczyna się o godzinie 22.00 i trwa do godziny 6.00. Prosimy o zachowanie w tym czasie ciszy nocnej, ze względu na pozostałych gości.
 3. W całym domu obowiązuje wszystkich zakaz palenia papierosów. Miejscem do tego wyznaczonym są tarasy na zewnątrz. W aneksie kuchennym na korytarzu znajdują się popielniczki. Osoby palące w pokojach pomimo zakazu, uiszczają podwójną opłatę za każdą spędzoną dobę. Prosimy również o nieużywanie otwartego ognia na terenie całego domu (w szczególności w pokojach).
 4. Przestawianie mebli jest możliwe, po wcześniejszym uzgodnieniu z Gospodarzami.
 5. Pokoje są wyposażone w naczynia i sztućce oraz deski do krojenia lub pełne aneksy kuchenne. Prosimy nie kroić pieczywa bezpośrednio na meblach.
 6. Do Państwa dyspozycji jest dodatkowo mikrofala i czajnik elektryczny w mini-barku na hallu. Znajduje się tam również żelazko z deską do prasowania. Ze względów bezpieczeństwa, prosimy o nieużywanie własnego sprzętu elektrycznego (grzałki elektryczne, czajniki, żelazka, grille itp.).
 7. Jeżeli odgrzewacie Państwo sobie jedzenie w mikrofali, to proszę je przykrywać plastikową pokrywą, która chroni mikrofalę przed zabrudzeniami.
 8. W aneksie kuchennym na korytarzu, proszę zostawiać po sobie pozmywane, powycierane i pochowane naczynia. Proszę zostawić po sobie porządek.
 9. Wystawione w mini-barku kawa, herbata i cukier są do Państwa dyspozycji.
 10. Do momentu rozpoczęcia sezonu grzewczego, prosimy o suszenie bielizny i ręczników na wystawionych na tarasach suszarkach.
 11. Goście odpowiadają materialnie za wszelkie uszkodzenia oraz zniszczenia powstałe z ich winy lub z winy ich podopiecznych.
 12. Ilość osób zajmujących pokój nie może być większa niż ustalona z właścicielem obiektu. Osoby odwiedzające naszych gości proszone są o opuszczenie obiektu do godziny 22.00.
 13. W przypadku wystąpienia usterki prosimy o zgłaszanie jej do gospodarzy (telefon 607 507 879).

Bezpieczeństwo:

 1. Prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności w łazienkach: mokre płytki są zawsze bardzo śliskie!
 2. W nowych łazienkach – tam, gdzie prysznice są bezbrodzikowe, zostały wykonane specjalne progi, które odróżniają się od ścian i podłóg kolorami w celu zwiększenia ich widoczności.
 3. Podczas chodzenia po schodach, proszę zawsze trzymać się poręczy.
 4. Po wyjściu z budynku – na chodnikach, bardzo prosimy o ostrożne i uważne poruszanie się, szczególnie w miejscach, gdzie są schody albo teren jest pochyły.
 5. Państwa samochód jest zaparkowany na terenie naszej posesji. Brama wjazdowa jest zamykana na noc. Bardzo prosimy o nie zastawianie pozostałych samochodów. Parking jest bezpłatny oraz niestrzeżony. Nie ponosimy odpowiedzialności za pojazdy pozostawione na parkingu oraz rzeczy w nich znajdujące się.
 6. Prosimy o zamykanie swoich pokoi na klucz – nie bierzemy odpowiedzialności za pozostawione rzeczy na terenie całej posesji.
 7. Nasz ogród – wymaga jeszcze wiele pracy, żeby przybrał wymarzoną przez nas postać. Prosimy o nie schodzenie w dolną część ogrodu ponieważ powierzchnie i teren są tam bardzo nierówne.

Ochrona środowiska i zwierzęta:

 1. Sortujemy odpady w następujący sposób:
  Do koszy na korytarzach wrzucamy, zgodnie z opisem;
  WYŁĄCZNIE:
  – Puste butelki PET po wodzie i napojach (ale nie po mleku i jogurtach)
  – Czystą folię
  – Papier (ale nie po sokach i nie żywności)
  – Puste puszki po piwie.
  – Szkło
  – Kartony po mleku i napojach
 2. Jeśli zgniotą je Państwo przed wyrzuceniem, to więcej się zmieści w koszu.
  Wszystkie pozostałe odpady wyrzucamy do koszy na odpady
  komunalne (w łazienkach i aneksach).
 3. Prosimy o wyrzucanie podpasek higienicznych i tamponów do koszy na śmiecie.
 4. Jeśli nie używają Państwo ręczników Samoniówki – to proszę je odłożyć.
 5. Przed wyjściem z pokoju prosimy o zamknięcie drzwi na balkon, wyłączanie światła i wszelkich urządzeń elektrycznych.
 6. Zwierzęta mogą przebywać na terenie posesji tylko za zgodą właściciela obiektu. Prosimy o zachowanie czystości po swoich zwierzętach.
 7. Nasze zwierzęta to kotka Perła, kotek Sherlock  i pies Watson. Pies mieszka z nami w naszym mieszkaniu. Watson jest dwuletnim psem, bardzo lubi się bawić i jest do wszystkich przyjaźnie nastawiony. Pomimo to, prosimy o zachowanie w stosunku do niego dystansu.
  Kotka – Perła, jest już dość leciwa. Ponieważ o kobietach nie mówi się ile mają lat, to napiszę tylko, że jest bardzo mądra, sprytna i łowna. Potrafi wybrać sobie ulubionych Gości i przynosić im w prezencie pod drzwi swoje zdobycze: myszy, krety, nornice. Niestety, potrafi złowić również ptaka. Uwaga! Jeśli Perła nie ma ochoty na pieszczoty a ktoś tego właśnie chce, kocica może podrapać! Z tego względu prosimy o zachowanie należytego dystansu. Kotek Sherlock – nasz najmłodszy pupil – to mały rozrabiaka. Mieszka z nami od ubiegłego roku. Bardzo lubi się bawić. To taki trochę „kochany drań”.   Wszystkie zwierzaki są objęte nadzorem weterynaryjnym.

 Bardzo prosimy również nie karmić naszych zwierząt.

Służymy Państwu informacją w razie jakiejkolwiek potrzeby. Staramy się być dla Państwa dostępni najczęściej wieczorem. (mieszkamy na parterze). W przypadku, kiedy nie mogą Państwo zastać nas w domu, proszę o kontakt telefoniczny pod numerem 607 507 879.

Hasło do Internetu: samoniowka74

Zależy nam na tym, żeby zapewnić Państwu dobre i bezpieczne warunki pobytu. Bardzo prosimy o uszanowanie tego i o uszanowanie powierzonego Państwu mienia.

Bardzo prosimy o stosowanie się do powyższych zasad.

                         

Życzymy Państwu udanego wypoczynku.

Monika & Radosław Samoń-Drzewiccy

Comments are closed.